Выстаўка "Да! Гэта Мiнск"

• 26.09.2017

Фотаклуб «МіНСК»

Народны самадзейны калектыў ім. Яўгена Казюлі пры ДУ «Мінскканцэрт»

У Галерэі Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь працуе выстаўка "Да! Гэта Мiнск", якая стала добрай традыцыяй да святкавання Дня горада. З 2015 года (Нацыянальнага фестывалю архітэктуры), найстарэйшы ў рэспубліцы фотаклуб «МіНСК» паказвае свой погляд на горад, у якім мы жывем. У юбілейны, 950–ы Дзень горада, прадстаўлена рэтраспекцыя аўтарскіх праектаў, якія паказваюць гісторыю, архітэктуру і людзей горада Мінска.

Пра фотаклуб:

Найстарэйшае ў Рэспубліцы Беларусь фатаграфічнае аб'яднанне "Фотаклуб "Мінск", быў створаны ў верасні 1960 года, на агульным сходзе фотааматараў горада, які аб'яўлены ў газеце «Знамя юнацтва». У фондах клуба захоўваецца больш за шэсць тысяч фатаграфій беларускіх і замежных аўтараў.

г. Мінск, вул. К.Маркса, 12

тэл. 327 43 22