Выстава архідэй

• 09.02.2018

9 лютага 2018 года ў Музеі прыроды і экалогіі (г. Мінск, вул. М.Багдановіча, 9а, ДОМ ПРЫРОДЫ – Траецкае прадмесце, ст. метро "Няміга") адкрываецца выстава архідэй. На ёй будуць прадстаўлены дзесяткі кветак з усіх кантынентаў нашай планеты. Несумненна, больш за ўсё ўвагі прыцягнуць выхадцы з трапічных лясоў Цэнтральнай і Паўднёвай Амерыкі, Паўднёва–ўсходняй Азіі, Афрыкі, поўначы Аўстраліі – каттлеі, ванды, ангрэкумы, масдевалліі, дэндробіюмы, камбрыі, цымбідыюмы, чаравічкі, мільтоніі, фаленопсісы і г.д.

Зразумела, немагчыма паказаць усе 28 з лішнім тысяч відаў архідэй ў рамках адной выставы, але мы рады даць вам шанец дакрануцца да невялікага кавалачку гэтага дэлікатнага і зачаравальнага свету.

Хораша квітнеючыя архідэі ўжо дзесяцігоддзі з'яўляецца ўлюбёнымі пакаёвымі і аранжарэйнымі раслінамі, аб'ектамі калекцыянавання. Выдатныя кветкі з экзатычнымі водарамі пацешаць вас і вашых блізкіх, асабліва напярэдадні рамантычных святаў – 14 лютага і 8 сакавіка.

На шэрагу з разнастайнасцю архідэй на выставе прадстаўлены і шмат відаў гаршочных раслін – хрызантэмы, антурыўм, бягоніі, цыкламены, кумкваты, гартэнзіі, гардэніі, ружы і іншыя.

На выставе можна будзе набыць любыя архідэі і гаршочные расліны, якія вам спадабаліся, для хатняй калекцыі або ў падарунак, а таксама можна зрабіць прыгожае фота.

Кошт уваходнага білета:

для дарослых – 2.5 р.

для студэнтаў, пенсіянераў – 2.0 р.

для дзяцей – 1.5 р.

для груп навучэнцаў устаноў адукацыі забяспечваюць атрыманне агульнай сярэдняй, сярэдне–спецыяльнай і прафесійна–тэхнічнай адукацыі колькасцю 15 чалавек і больш – 1.0 р.

Права бясплатнага наведвання выставы прадастаўляецца: дзецям да 3–х гадоў, інвалідам 1–й групы, ветэранам ВАВ.

Выставу можна наведаць з 9 лютага па 1 красавіка 2018 г.

г. Мінск, вул. М.Багдановіча, 9а

Музей працуе: з 10.00 да 18.00