Выстава "Боская камедыя" Сальвадора Далі працуе па 1 чэрвеня ў Мінску!

• 25.05.2018

Дарагія сябры! Паважаныя калегі!

Выстава "Боская камедыя Сальвадора Далі" ў Нацыянальным гістарычным музеі будзе працаваць па 1 чэрвеня 2018 года. Нават калі Вам давялося бываць у сусветных музеях і бачыць арыгіналы жывапісу Сальвадора Далі, не прапусціце магчымасць атрымаць асалоду ад лепшых прыкладаў кніжнай графікі геніяльнага іспанца і пазнаёміцца з еўрапейскай культурай Антычнасці, Сярэднявечча і Адраджэння ў маляўнічых ілюстрацыях «Боскай камедыі» Дантэ ў Мінску.

За першыя два месяцы выстава паказала высокую зацікаўленасць гледачоў і атрымала лепшыя водгукі. Вось толькі некаторыя з іх:

• «Вельмі падабаецца творчасць Далі. Дзякуй за прадстаўленую магчымасць яшчэ раз дакрануцца да твораў, на мой погляд, вялікага мастака. Кожны раз адкрываеш ў ім нешта новае»

• «Уражанні выключныя. Дзякуй арганізатарам і спонсарам выставы»

• «Для геніяў няма перашкод ў часе і месцы!»

• «Мне 12, але я здзіўленая карцінамі»

• «Фантастычна!»

• «Цудоўна!»

У сакавіку і красавіку прайшоў шэраг сустрэч, прысвечаных Далі, Дантэ і Боскай камедыі, кожная з якіх збірала аншлаг. Апошнія травеньскія тыдня Далі ў Мінску пацешаць гледачоў не менш насычанай праграмай мерапрыемстваў. Кожную суботу і нядзелю а 14–й гадзіне выставу можна наведаць у суправаджэнні экскурсавода. 26 мая заключную экскурсію вядзе харызматычны Мікіта Моніч, гісторык, прафесійны экскурсавод. 27 мая экскурсію вядзе мастацтвазнаўца са стажам, першы галерыст ў краіне Ларыса Фінкельштэйн.

Нагадваем, што на выставе прадстаўлена сто адна арыгінальная графічная праца Сальвадора Далі, якія ілюструюць несмяротную кнігу Дантэ Аліг'еры «Боская камедыя».

Адрас: г. Мінск, вул. К. Маркса, 12

Тэл .: 327–43–22