Майстар-клас па акварэлі ў Нацыянальным гістарычным музеі

• 21.09.2015

23 верасня 2015 года а 14.00 у Нацыянальным гістарычным музеі Рэспублікі Беларусь у межах выставы Акадэміі акварэлі і прыгожых мастацтваў Сяргея Андрыякі (г. Масква) пройдзе бясплатны майстар-клас па акварэлі.

Сустрэча з прадстаўнікамі СМІ адбудзецца а 13.30.

Падчас майстар-класа усім жадаючым будзе прадастаўлена ўнікальная магчымасць падрабязна азнаёміцца з методыкай акварэльнага пісьма Сяргея Андрыякі, заснаванай на сумесным, адначасовым выкананні ўсіх заданняў педагогам і вучнямі. Мастак вядомы як адзін з вядучых майстроў сучаснага акварэльнага жывапісу.

Народны мастак Расійскай Федэрацыі Сяргея Мікалаевіч Андрыяка, дзейсны чалец Расійскай Акадэміі мастацтваў, заснавальнік і мастацкі кіраўнік Маскоўскай Школы акварэлі, рэктар Маскоўскай дзяржаўная Акадэмія акварэлі і прыгожых мастацтваў. Гэта вышэйшая мастацкая навучальная ўстанова новага тыпу не мае аналагаў не толькі ў Расіі, але і за мяжой. Акадэмія – першае расійскае ВНУ, якая праводзіць навучанне новай спецыяльнасці: "Жывапіс і выяўленчае мастацтва». Навучэнцы нароўні з фундаментальным засваеннем малюнка і жывапісу, што з'яўляецца неад'емнай часткай прафесіяналізму любога мастака, вывучаюць розныя тэхнікі і віды выяўленчага мастацтва.

Майстар-клас разлічаны як на прафесійных мастакоў, так і на ўсіх жадаючых атрымаць веды новай тэхнікі жывапісу.