Выстаўка «Калядныя замалёўкі–2019»

• 24.12.2019

З 24 снежня ў Музеі гісторыі тэатральнай і музычнай культуры пачынае працу выстаўка дзіцячай творчасці «Калядныя замалёўкі–2019».

Калі калядна–навагодні настрой яшчэ не зусім трывала ўвайшоў у Ваша жыццё – спяшайцеся на выстаўку дзіцячай творчасці “Калядныя замалёўкі–2019”. Яна працуе з 24 снежня 2019 года па 10 студзеня 2020 года ў Музеі гісторыі тэатральнай і музычнай культуры.

Выстаўка арганізавана па выніках аднайменнага конкурсу “Калядныя замалёўкі–2019” на лепшы дзіцячы малюнак ці выраб дэкаратыўна–прыкладнога мастацтва і праводзіцца ўжо дзявяты год запар. Штогод таленавітыя навучэнцы мінскіх школ і мастацкіх аб’яднанняў прадстаўляюць звыш ста арыгінальных, сапраўды мастацкіх конкурсных работ з дзіцячым бачаннем Калядаў і Раства.

Наведванне выстаўкі гарантавана напоўніць Вас радасцю, творчым натхненнем і асабліва гонарам, што нашы дзеці – лепшыя ў свеце.

Прыходзьце і атрымлівайце асалоду!

Урачыстае адкрыццё выстаўкі і ўзнагароджванне пераможцаў конкурсу адбудзецца 24 снежня а 12–й гадзіне.

Музей гісторыі тэатральнай і музычнай культуры

Адрас: г. Мінск, зав. Музычны, 5

Штодзённа з 10:00 да 17:30