Выстава "Свет вакол нас"

• 31.05.2016

31 мая 2016 года ў Гасцёўні Уладзіслава Галубка адкрыецца выстава дзіцячай творчасці "Свет вакол нас" навучэнцаў школы ранняга развіцця Бураціна, прысвечаная Дню абароны дзяцей.

Школа "Бураціна" функцыянуе з верасня 2015, аднак, нягледзячы на свой досыць малады ўзрост, хутка набыла вядомасць. У цяперашні час тут прапануецца каля 10 праграм, якія развіваюцца як для дзяцей, так і для дарослых. Асаблівай папулярнасцю ў насельніцтва нашага горада карыстаюцца:

Маляванне – перш чым даць волю для творчасці, дзяцей трэба абавязкова навучыць тварыць! Выяўленчае мастацтва – гэта навучальны прадмет, які змяшчае ў сабе досыць шмат правілаў і хітрасцяў, не ведаючы якіх нават самыя таленавітыя дзеці "наб'юць сабе нямала гузоў". Вопытныя настаўнікі паслядоўна і даступна адкрываюць усе таямніцы мастакоў, менавіта таму ў вучняў атрымліваюцца незвычайна прыгожыя працы.

Лепка – пластылін, у адрозненне ад салёнага цеста, добра трымае форму і лёгка паддаецца апрацоўцы нават дзіцячым ручкам. Лепка з пластыліну – адно з самых карысных заняткаў, з дапамогай якога развіваецца мелкая маторыка, мысленне, прасторавае ўяўленне, эстэтычны густ і прывіваецца любоў да творчасці.

Шыццё "У гасцях у добрай Феі" – гэтыя заняткі вельмі папулярныя і любімыя у дзяўчынак. Маленькія гаспадыні асвойваюць працэс шыцця, з дапамогай стварэння сімпатычных і карысных для дома вырабаў.

"Маленькі мадэльер" – навучанне шыццю адзення для лялек тыпу "Барбі". Усе вялікія мадэльеры пачыналі сваю кар'еру з вырабу адзення для сваіх улюбёнцаў.

Фларыстыка – выраб кветак з фоамірана. Стварэнне штучных кветак, якія вельмі складана адрозніць ад сапраўдных.

На выставе прадстаўлены жывапіс, фларыстыка, цацкі з фетру і многае іншае ...

Вы памятаеце, калі ў апошні раз радаваліся жыццю як дзіця?

Бо дзеці глядзяць на свет зусім іншымі вачыма, яны адкрыты, непасрэдныя і цікаўныя, як яны ўмеюць фантазіяваць, і наколькі іх свет насычаны вясёлкавай палітрай фарбаў. Нават самыя звычайныя рэчы ў вачах дзіцяці выглядаюць значна ярчэй! Можа, таму што дзеці ўсё яшчэ вераць у цуды ..?

Гасцёўня Уладзіслава Галубка прапануе акунуцца ў свет дзяцінства, паглядзець на навакольныя нас рэчы вачыма дзіцяці. Вельмі хочацца верыць, што дзіцячыя работы, прадстаўленыя на суд шырокай публікі, прынясуць наведвальнікам радасць і прыемныя ўспаміны з уласнага дзяцінства. Бо свет, на самай справе, з'яўляецца такім, якім мы яго бачым.

Гасцёўня Уладзіслава Галубка

Адрас: г.Мінск, вул. Старавіленская, 14