Фотавыстава "Падарожжа дадому"

• 01.07.2016

1 ліпеня 2016 г. у Музеі прыроды і экалогіі адкрываецца персанальная фотавыстава Аляксандры Пяхота "Падарожжа дадому". Выстава ўяўляе сабой серыю фатаграфій котак і катоў, якія былі бяздомнымі, але ім пашчасціла знайсці свой дом.

Каля 3–х гадоў Аляксандра Пяхота фатаграфуе бяздомных жывёл, гатовых да пошуку сваёй сям'і. Адзімана больш за 1000 бяздомных жывёл. Дзякуючы фотаздымкам прыладзена каля 80% пухнатых герояў, якія пабывалі ў аб'ектыве.

Падарожжа дадому – гэта праект, які з'яўляецца своеасаблівым мастком паміж жывёламі і чалавекам. Калі–то ўсе гэтыя каты былі бяздомнымі і жылі на вуліцы па розных прычынах, але на іх шляху сустрэўся чалавек, які не пабаяўся... Проста не пабаяўся. За кожнай фатаграфіяй цэлая гісторыя падарожжа ката ў пошуках свайго чалавека і свайго новага дома, гісторыя пра людзей, якія не прайшлі міма і падарылі другі шанец, гісторыя клопату і любові, цалкам якія змянілі жыццё гадаванцаў. Сярод падапечных ёсць і асаблівыя жывёлы – жывёлы–інваліды, якія цяпер жывуць у цяпле і клопаце. Яны так жа хочуць быць убачанымі і пачутымі.

Выставачны праект арганізаваны пры садзейнічанні Музея прыроды і экалогіі (філіял Нацыянальнага гістарычнага музея РБ) і Дабрачыннага грамадскага аб'яднання дапамогі бяздомным жывёлам "ЗООшанс".

З 1 ліпеня па 9 кастрычніка 2016 г.

г. Мінск, вул. К.Маркса, 12

Штодня